3d studio challenge 8

08.11.2009 Autor: 100% (4 hlasů)

Očekávaná challenge přichází a hlavní cenou bude vítězný model ve skutečnosti, který sponzoruje firma HACKER® model production!

3d studio challenge: 3d model


Tentokrát máme velmi obecné zadání. Nebudeme vás limitovat žádnými striktními tématy, kterých se držet, prostě vyberte z vaší fantazie to nejzajímavější, vytvořte 3d model a pokud budete nejlepší, dostanete 10 cm vysoký model ve skutečnosti!!
Omezeni budete pouze výrobní technologií - mějte na paměti velikost postavy a rozlišení laserového paprsku, který bude model vyřezávat . Plast je pevný, takže se tenkých částí bát nemusíte. V průběhu soutěže sledujte web 3dstudio, kde se bude objevovat seriál o technologii rapid prototyping, ve kterém se určitě dozvíte, jaké možnosti tato technologie pro váš model skrývá.


Sponzorem

je web 3dstudio a firma HACKER® model production
První cenou je vítězný model v maximálních rozměrech 10 x 10 x 10 cm.

Kategorie

Vytvořte 3d model libovolného humanoida, humanoidního robota, zvířete, hmyzu. Model musí být umístěn na (libovolném) podstavci a vytvořen z jednoho kusu. Celková velikost modelu bude upravena do maximálního rozměru 10x10x10 cm. V případě nejasností se můžete zeptat poroty nebo organizátorů.


Pokyny a pravidla

  • Vašim úkolem bude vytvořit 3d model (viz kategorie). Bez textur a bez mapování, roli tentokrát hrají pouze polygony. Pokud chcete, model samozřejmě můžete doplnit i texturami, ale soutěžní render musí být "clay" v minimálním rozlišení 1024 x 768. Veškeré další rendery budou brány pouze jako doplňující. Pokud soutěžící nedodá clay render, nebude jeho dílo zařazeno do soutěže.
  • Soutěž začíná 9.11.2009 a termín dodání výsledného modelu bude 31.1.2010. Do konce února proběhne hlasování porotou, diváky a zástupci firmy HACKER, kteří dohromady vyberou nejlepší model.
  • Soutěžící nesmí použít své starší dílo, nebo jeho část, nebo model volně dostupný na internetu. V takovém případě bude diskvalifikován.
  • Každý soutěžící smí vytvořit pouze jedno dílo.
  • Můžete využít libovolné skripty, pluginy i inspiraci vytvořené třetími stranami. Podmínkou je, že se o nich zmíníte.
  • 3dstudio se zavazuje, že nevyužije model jinak než za účelem poskytnutí výhry (tzn. předá firmě HACKER k vytištění).
  • Soutěžící dávají přihlášením do soutěže souhlas k využití renderů modelu pro potřeby 3dstudio.cz
  • Organizátoři pravidel si vyhrazují právo vyřadit kohokoliv při porušení podmínek soutěže.
  • Organizátoři si vyhrazují právo změnit, případně i zrušit výhru.

Porota

Bude vyhlášena v průběhu soutěže. Porotci se nesmí účastnit soutěže.

Doručení

Model posílejte na adresu info@3dstudio.cz ve formátu OBJ, zabalený v archivu zip, nebo rar. V případě problému (velikost souboru) kontaktujte mailem (info@3dstudio.cz) nebo přes web 3dstudio.cz organizátory soutěže na individuálním postupu.

Výsledný render (případně více renderů) umístěte do svého vlákna o soutěži. Zřetelně označte hlavní render.

100% (4x)


Kdo jak hlasoval?

Komentáře

Text
Editor
Help
Musíte být zalogováni.
31 příspěvků
14.11.2009 13:26
stalkeroman
Uživatel
 
textury nemaju byť ok, ale nedokáže ta tlačiaren reagovať na bump mapy ? ved ked chce niekto vysculptovať poriadny detail tak treba mať niekolko milionov polygonov, a taky .obj ma v takom prípade už poriadne vela megabajtov a v maxe sa to už ani otvoriť nebude dať
14.11.2009 11:35
Budha
Uživatel
 
takze predokladam ze nieje problem pri puziti Zbrush, Mudbox nevidm tam ziadne omedzenie na soft takze idem Mudboxovat , ak sa mi bude chciet :-D
14.11.2009 10:43
Budha
Uživatel
 
takze predokladam ze nieje problem pri puziti Zbrush, Mudbox nevidm tam ziadne omedzenie na soft takze idem Mudboxovat , ak sa mi bude chciet :-D
13.11.2009 23:22
Predator
Editor
 
zdar, prosim o trochu strpeni byl jsem dnes opravdu maximalne casove vytizen a nebyl jsem schopny to regulerne proverit, v pondeli to definitivne overim, dekuji za pochopeni...
13.11.2009 14:30
stalkeroman
Uživatel
 
jj toto ma tiež zaujíma. pretože to zbrusherom dost uľahčí prácu ak sa nemusia starať o kvalitnú topologiu ::D
12.11.2009 19:44
Predator
Editor
 
panove, zitra overim informaci jak to ma byt skutecne se strukturou modelu, omlouvam se tato skutecnost mi trosku utekla a prokonzultuju to se sefem vyroby aby bylo vse v naprostem poradku...