jakob

Text
Editor
Anketa
Home
Help
Musíte být zalogováni.
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
jakob-jakob
<< < 0/16 > >>
160 příspěvků
26.09.2011 13:11
TimeBubble
Uživatel

alebo optimalizuj scenu. materialy atd.
26.09.2011 10:56
ikonka
Uživatel

TimeBubble: takže ak chcem rychlejší výpočet, potrebujem lepšie CPU :) a diky za tip ;)
26.09.2011 00:46
TimeBubble
Uživatel

hmm hej zavisi od Cpu a kapacitou ram. lenze si treba uvedomit u CPUcka vypocetny cas klesa priamociaro od zavislosti aky mas processor. a u Ram len do tej miery do akej je velka scena.... jednoducho ak mas zakladnu scenu ktora pri renderingu nedosahuje ani 4 - 6 giga v ramke tak holt vypocet dalsou RAMkou neurychlis.

priklad: ak by si mal cca 4Gb ram a scena presahuje celkovu kapacitu tak render ti bude trvat dlhsie lebo uz to co sa nezmesti do ramky ti swapuje na disk (zapis - citanie).

ak mas dostatok ram. tak si limitovany uz len vykonom processora a ak nie aj softwareom.

- Inak taky maly tip. skus si zvacsit scenu 1000 nasobne a porovnaj casy. ak robis v realnych mierkach a este s Vrayiom... nie jeden krat sa mi stalo ze som zvacsil scenu a rendertime isiel rapidne dolu... Holt Vray :/
25.09.2011 21:39
ikonka
Uživatel

TimeBubble: oprava 10/20 sek pri HD rozliseni.
25.09.2011 21:31
ikonka
Uživatel

TimeBubble: hehe tento text pod tymto je pravdaze odopovedou na teba ne na mna (clovek od unavy uz nevie kde klika) x)
25.09.2011 21:26
ikonka
Uživatel

jakob: "dynamic memory limit" to bolo hned ako prve co som prenastavil dokonca na 16000, no bez zmeny :), vlastne od coho zavisi rychlost renderu?.. od CPU a mnozsta ram, ak je to inak tak ma oprav...preto nechapem preco si pri renderi max u 64bit verzie neodobera viac ram, aby zrychlil vypocet renderu... toto je fakt premna spanielska dedina... to aby som nechal tyzden slapat PC na vyrenderovanie nejakej zlozitejsej sceny, ktora bude trvat iba 20/30/40 sek. pri HD rozliseni.
25.09.2011 21:20
ikonka
Uživatel

TimeBubble:
25.09.2011 20:54
TimeBubble
Uživatel

hehe no ak nemas nejaku ultra scenu ktora by ti zaplnila miesto v ramke tak ta ti je potom fakt na dve veci ::)
este moze byt problem ze mas zle nastaveny "dynamic memory limit" defaultne byva na 400 MB no jak mas v scene vela proxyies alebo ine obdobne veci tak ten limit treba zvysit. kludne tam praskni aj 6000 ked mas teraz ramky kopec.
25.09.2011 17:53
ikonka
Uživatel

Zdravím všetkých po dlhom čase ktorý tomuto foru ostali ešte verný. Inak ako kôli problému by som tu nepisal, moj problém je nasledovný : Donedávna som používal i7 930, Nvidia GTX260, 6GB ram, prednedávnom som doplnil 6GB ram o dalších 12 GB, takže ,,využívam 18gb ram,, no nevidím žiadny rozdiel dokonca sa mi zda, že Vray render je oniečo pomalší...pri renderovaní je spotreba pamate procesora 100%, fyzickéj ram pamate 27%...da sa to nejako nastavit?... takto je mi tých 12gb ram na dve veci.
08.05.2011 23:29
ikonka
Uživatel

No vubec neni za co;) Je to fakt pekny...s tema ocima mas pravdu...nejenom tvar ale i ten stin...mozna jeste trosicku rusi ten prepal te houpaci site...ale to tipuju ze je taky schvalne;)