Prosím o radu

Text
Editor
Anketa
Home
Help
Musíte být zalogováni.
<< < 0/0 > >>
4 příspěvků
22.01.2012 19:05
ikonka
Uživatel

Ahoj, prosím ty, kteří ovládají 3Ds MAX ,proč nemůžu hýbat předměty? nikde nic zamklý nemám a všechno mi to hází do středu,jako například světla a tak, jsem v koncích...diky :)
16.12.2011 18:01
ikonka
Uživatel

pokial vies anglicky tak na internete je toho obrovska kopa,zozen si nejake tutorialy od gnomonu,cg academy a pod,najprv sa pokus byt univerzalny a potom by bolo v dnesnej dobe dobre keby si sa na nieco specializoval,nieco co ta v 3d bavi a ovlada to menej ludi,modelovat vie uz skoro kazdy ale napr. rigging ovlada uz menej ludi,je to beh na dlhu trat takze min. 1-2 roky intenzivnej prace a samostudia a potom vytvorit kvalitne portfolio a hladat pracu
16.12.2011 14:26
chora
Uživatel

Byt v tom dobry resp. co nejlepsi makat, makat, makat a az budes mit dobre portfolio, tak si najdes praci. V prubehu casu uz myslim i nejak vyzistis zda se ubirat smerem animaci, vizualizaci, hernim nebo ja nevim jakym vsim....
07.12.2011 19:30
ikonka
Uživatel

Zdravím vás.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Potřeboval bych poradit. Chtěl bych se naučit 3D grafiku. Kamarád, který se v tom už celkem vyzná tvrdí, že by mi to šlo i líp než jemu, protože umím dobře kreslit a tak. Doporučil mi abych se učil Mayu, protože to prý hodně chtěj v zaměstnání aby s tím programem člověk uměl. Tak se to učím už asi druhý týden a už se v tom začínám celkem orientivat a už jsem vymodeloval třeba docela pěknou čepel meče. Samozřejmě bez textury, protože to zatím neumím a taky tam je ještě pár chyb na vychytání (jestli chcete můžu vám to ukázat).&lt;br&gt;Chtěl bych říct, že nejsem jenom další gamer, který je nadšen pro 3D. Jsem zoufalý 28 letý člověk, který se snaží nalézt obor ve kterém by se chtěl živit nejlépe už pořád. Já jsem se narodil pro talentový věci. Šla by mi i hudba, ale s tím je to trochu složitější. Tak jsem se rozhod pro 3D. Máma na mě už od mala viděla talent, ale nikdy mě do žádné takové školy neposlala. Tak se můj život ubíral špatným směrem. Vyučil jsem se (bez maturity) kuchařem a vařit vlastně neumím, protože mi to stejně nikdy do hlavy nevlezlo, tak jsem se v tom nikdy v zaměstnání nechytil. Pak jsem různě pracoval po super/hypermarketech, ale v takové práci jsem se nikdy neudržel dlouho. A teď už vím, že já prostě pro normální stereotypní práci narozen nejsem. A nebudu se asi nikdy schopen takovou prací dlouhodobě živit. &lt;br&gt;Tak vás žádám o radu, jestli bych měl jít 3D grafiku někam studovat (ale na to nemám peníze) nebo se stačí učit sám doma. Kamarád mi totiž říkal, že se v těchto oborech se na školu stejně moc neptaj a že záleží prakticky jen na schopnostech. No tak se učím s tou Mayou. Ale chtěl bych se zeptat i na váš názor. Co všechno bych proto měl udělat, abych se tím pak mohl živit. Předem díky za rady.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Viktor&lt;br&gt;