Jak ocenit svoji práci

Text
Editor
Anketa
Home
Help
Musíte být zalogováni.
<< < 0/0 > >>
6 příspěvků
27.05.2010 15:15
ikonka
Uživatel

to s tim TS je dobrej nápad..asi to s tim třeba pak porovnám
26.05.2010 08:54
evolutionn
Admin

editováno 26.05.2010 08:55:51
Mousek: tak schvalne

HW 40k SW max 120k vray 3k byt 6k ostatok 6k = 175/12 = 15,5k tzn. ze ked dostanem hocijaku zakazku tak si hned s fleku mam vypytat taku sumu hej? a to som nepocital zenu a dovolenku ale je to podla mna blbost.

Ja to robim podla toho o aku firmu sa jedna a ci je to jednorazovka alebo dlhodobejsi projekt,dalej nakolko to je komercna zalezitost alebo len nejaka prezentacna sracka potom riesim casovu narocnost a v akej kvalite to pozaduju. Ale zo zaciatku som mal taky maly tahak a to ked som robil 3d modely tak som behol na TS sa kuknut ako sa tam pohybuje cena/kvalita ale casom som si stanovil svoju cenu ale vzdy sa najde na vyberovom nejaky DEBIL ktory to dokaze uzasne rychlo/kvalitne a za taku cenu ze mi je doplacu ale to su povacsinou nejaky posraty studenti alebo nejaky blbeckovia ktori sa dostali k tomu cez znamost a naucili sa jednu vec z tutoru a najlepsie je ked ukazuju cudzie portfolka :-D :-D to teraz take male fopa naposledy bolo...

Ale ako povedal Obulus treba si tym prejst..
25.05.2010 18:50
Obolus
Uživatel

kdyz prestrelis, tak ti to daj vedet :o) ale furt lepsi, nez se okrast a utrit hubu. ne timhle si fakt kazdej musi projit sam...
25.05.2010 17:26
Mousek
Moderátor

cena hw / sw + jedlo + ubytko + socialne veci + ((splatky, hypoteky)) + veci na zenu seba rodinu + nieco na dovolenku v lete a mas ... a toto si musim rozdelit do mesiacov podla typu a vyjde ti co chces ;)
23.05.2010 17:43
ikonka
Uživatel

Zdravím, mám takovej problém, (nicméně si myslím, že i obecně je to docela zajímavé téma pro všechny, co dělají grafiku za peníze)ten spočívá aktuálně v tom, že mám možnost vytvářet fototapety, ale nemam vůbec ponětí o tom, kolik bych si za ně mohl říct. Přitom to, jestli odhadnu správně cenu je jedna z klíčových věcí (když přestřelim tak se asi nedohodnu, ale podhodnoti bych se nechtěl). Zatím nic hotového nemám abych to jsem mohl dát k zhodnocení.. nicméně nemáte někdo s tímto zkušenosti?
23.05.2010 17:36
ikonka
Uživatel

f