new pc

Text
Editor
Anketa
Home
Help
Musíte být zalogováni.
<< < 0/3 > >>
30 příspěvků
17.01.2009 15:06
BENDER
Uživatel

Omega: nenapisal si ze HP je super bomba ale ze vsetky samsungy su sunty, reagoval som na to lebo je to dost odvazne tvrdenie, ale k veci brat ma v robote HP panel za viac nez 20 tisic (nie TN)a jedine v com vynika je pocet vadnych pixelov, to iste HP notebook,... a tie pozorovacie uhly to tiez nieje celkom pravda, pri technologii TN tiez existuju tzv. kvalitativne triedy, je rozdiel ked sa pod uhlom pozeras na TN za 5000 tisic alebo za 15-20 tisic, ako sa tak pozeram nevidim pri mojom monitore ziadnu vyznamnu zmenu ked sa pozeram pod uhlom, kiez by sa dali tieto technologie spojit do jednej,
17.01.2009 13:48
hadacino
Uživatel

hehe pekne je jak se dostaneme z novyho pc na rozbor monitoru :-D
17.01.2009 13:21
Omega
Uživatel

BENDER: pozri sa, NIKDE som nenapisal, ze HP je bomba super, iba ze som si ho kupil - mam k nemu vyhrady (aj ked mam matnu obrazovku), ale povedal som, ze TN-ko na grafiku nie je idealne. Samsung s S-PVA panelom moze byt kludne lepsi a podla niektorych aj je, ale k nemu sa vyjadrovat nebudem lebo osobne som ho nikdy nevidel a nemozem porovnat. Zato som videl Samsung 20" a 22" TN- ka a viem, ze ten Benq 22" co ma Ivan v robote je o dost lepsi. Obraz akoby mierne rozmazany, farby su biedne a po ani nie pol roku sa rozblikalo podsvietenie. Na vlastne oci som videl aj 19" Fujitsu Siemens PVA panel a ten je paradny, ale je to len 19" ka. Na vlastne oci som videl (u Ivana) 24" LG - TN-ko a slusny alebo HP 24" TN - ko a zhodli sme sa s chalanmi ze nic moc. Co sa tyka konkretne tvojho uz som ti pisal - male rozlisenie, male pozorovacie uhly a farby na TN-ku nikdy nebudu take ako na PVA, MVA, S-PVA atd. paneloch. Plusom TN ale su v prvom rade velmi mala odozva - ja mam z ciernej na bielu az okolo 12 ms a nizsia cena. Pochopil by si keby ti niekto postavil vedla seba dva rozne druhy panelov a ak chces viac teorie, pozri wiki - tam je to pekne popisane.
A co sa tyka TV, nepracujem v Samsungu, ale otec robi v obore uz vela rokov a ja par mesiacov ::)
17.01.2009 00:09
BENDER
Uživatel

Omega: tieto informacie mas z akeho zdroja ? pracujes v samsungu ? neviem ale stale nechapem v akych parametroch tak velmi zaostavaju, mozes nam to vysvetlit ? v com je HP take vynimocne ? ze vsade pchaju tie leskle obrazovky a maju trochu zivsie farby ? podla jedneho pohladu posudzujes celu znacku ?
16.01.2009 15:59
Omega
Uživatel

shinnok: tak to si len myslis...v TV segmente pouziva samsung vlastne panely druhej kvalitativnej triedy ;:) a to ze je najrozsirenejsi, neznamena ze je najlepsi. Btw. co sa monitorov tyka, kym som si kupil toto HP, rozmyslal som aj nad Samsungom - potom som ich par uvidel v reale a nechcel by som ani zadara ::)
16.01.2009 14:02
shinnok
Admin

Vítěz 3DStudio Challenge!
Omega: a to si odkial zobral ze samsungy su sunty ? :D sak robia panely pre plno inych znaciek... a v TV LCD segmente nevidim konkurenta pre samsung
15.01.2009 10:15
Omega
Uživatel

BENDER: to hej, ale prave tebou spominany samsung je ako hovoris 26" ale ma rozlisko 1920x1200, co je standard pre 24" dokonca pre niektore 22", cize to je dalsia vec zhorsuje obraz. V kazdom pripade mas pravdu, ze co sa tyka odozvy je na tom urcite lepsie ako S-IPS - na tom ked hram hru, tak nezriedka vidim prebiehajuci pas cez obrazovku, preto je to vsetko o urceni a preto som pisal ze taketo monitory by som nekupoval na grafiku...ako telka + hry je to ale najlepsia moznost
14.01.2009 18:47
BENDER
Uživatel

Omega:mno, mozno ak chce niekto PC hlavne na grafiku tak je TN horsia alternativa to je jasne, ale ak nastane pripad ze sa na tom obcas chce aj zahrat tak je TN lepsia volba, konkretne samsung t260HD ma integrovany TV tuner a nahradzuje telku- ma 26 palcov cize dost velka plocha, tieto drahsie panely od samsungu patria urcite k tomu lepsiemu co u nas kupis aj ked je to "iba" TN, urcite sa s nou nemoze rovnat napriklad spominany BENQ ,
14.01.2009 08:42
Omega
Uživatel

evolutionn: no ja som v byvalej robote mal tiez Benq (po Ivanovi:))) a bol v pohode - 22", rozhodne lepsi ako LG co s nim bolo sparovane. Ale kupovat si novy Samsung TN-ko na grafiku....pritom orave ta 260 ka nie je ziadny lacak a za taku cenu sa da kupit na grafiku ovela lepsi monas
14.01.2009 07:59
libanon42
Uživatel

Benq je nahodou celkom dobry, teda aspon ten co mam ja v praci, neni to nic ohromujuce ::D ale viac nez dobre ::)