Mental ray - ako na tmave globalne tiene

Text
Editor
Anketa
Home
Help
Musíte být zalogováni.
<< < 0/1 > >>
13 příspěvků
04.05.2008 18:33
ikonka
Uživatel

cawtee nejaky skuseny typek co vie v 3dsku uz tak stradne pliss poradte
icq 748073934
13.12.2007 08:27
Omega
Uživatel

shinnok: no ja som v statickom obrazku toto robil tak ze som pouzil MR area omni, dal ho kolmo nad auto a nastavil mu velky "rozmer" cize tien mal okraje makke a mohol som si riadit jeho hustotu farbu atd. lenze neviem ci prave toto potrebujes
13.12.2007 00:15
shinnok
Admin

Vítěz 3DStudio Challenge!
Vacuity: skylight musim mat slaby koli osvetleniu ::) uz som sa rozhodol ze asi pouzijem ten sposob ze som si vytvoril este jednu scenku a to taku ze som tam dal len jeden plane a objekt ktory ma vrhat tien..tomu som dal pri rendere invisible to camera takze jedine co mi vyrenderuje je cierny tien na bielej ploche .. a tu mozem pekne prekryt cez multyply v after efektoch v animacii cez render (plane aj objekt maju na sebe AO a osvetlenie je len cez skylight na 1).. a mam pekny tien.

to ALL : diky za rady hosi ::)
12.12.2007 16:38
Vacuity
Uživatel

shinnok: no neviem mozno to co napisem je blbost ale daj vsetky tie svetla slabe a skylight daj dost silny a daj aspon high kvalitu tienov asi si to uz skusal ale nic ine ma nenapada
12.12.2007 14:18
MJKL
Uživatel

: toto nevytvara AO vsade, ale iba v tienoch. nemyslim ze je to rychlejsie ako AO shader.
12.12.2007 13:24
Uživatel

este me napadlo, ze v arch-design matorsich MR je nejaka zalozka AO... ale nezkoumal jsem ji, mozna by pomohla
12.12.2007 10:26
shinnok
Admin

milki: no ak by bol ten dirt v MR rychlejsi nez v MR tak kludne.. alebo pouzit vray svetlo a vyrenderovat len tien ::)
12.12.2007 10:16
milki
Uživatel

shinnok: no keby si skusil ne nejakom inom rendri (vray) pouzit dirt, alebo sky? overridol by si matrose a rendeoval by si li len "AO" potom overlay
ale to uz su len vystrely do prazdna
12.12.2007 09:53
shinnok
Admin

milki: heh.. jj to som uz skusal ::) presne toto ::) len krajsi tien dostanem tou metodou co som popisal nizsie.
11.12.2007 23:22
milki
Uživatel

shinnok: poradim ti fintu...
kedze to je auto, tak ma priblizne obdlznikovy podorys
urob si tam directional svetlo a jeho intenzitu nastav na hodnout "-1"
a mas simulovany tien a vypocetne to je oproti inym metodam nulovo narocne ;)