Výběr VŠ

Text
Editor
Anketa
Home
Help
Musíte být zalogováni.
<< < 0/1 > >>
10 příspěvků
21.05.2012 23:42
ikonka
Uživatel
 
pardon..jsem ve spatne diskuzi. :)
21.05.2012 23:26
ikonka
Uživatel
 
Ahoj lidi. Chtel bych se zeptat,zdali mi nekdo neporadi. Vymodeloval jsem dum pomocí AEC object-wall. Pouzil par 3d modelu vybaveni domu..zhotovil jsem asi 3 mistnosti komplet a pak se to cele seklo a jiz mi to nejde znovu otevrit. Render- Vray1,5 ,3d max 10, misto na disku C: 6Gb. PLEAS HELP ME! diky m.
08.05.2012 12:25
ikonka
Uživatel
 
http://www.3dstudio.cz/prispevek/47996/ Ahoj, chci se zeptat jestli nemáš zkušenosti s tím příjmacíma zkouškama na FI muni, příští rok bych se tam chtěl přihlásit, ale podle toho, jak vypadají maturity vyšší verze matematiky 2012, to nevypadá, že bych je splnil mezi nejlepšími 30% studentů ...
08.05.2012 12:24
ikonka
Uživatel
 
http://www.3dstudio.cz/prispevek/47996/ Ahoj, chci se zeptat jestli nemáš zkušenosti s tím příjmacíma zkouškama na FI muni, příští rok bych se tam chtěl přihlásit, ale podle toho, jak vypadají maturity vyšší verze matematiky 2012, to nevypadá, že bych je splnil mezi nejlepšími 30% studentů ...
08.02.2012 12:34
MJKL
Uživatel
 
odporucam nejaku umelecku skolu a 3d sa naucit sam- clovek s vytvarnym vzdelanim, citenim ma vyhodu oproti geekom pretoze tools ovladaju rovnako ale vysledky su vizualne, pocitovo o niecom inom, proste krajsie. a studia-buduci zamestnavatelia to vedia a vidia.
18.12.2011 12:57
ikonka
Uživatel
 
Se školama to opravdu neni v ČR nic moc. Tušim, že na Hollarce vyučuje PZDM Cinemu 4D. Já osobně šel nakonec na filmovku do Písku na obor animovaný film. Škola ale vpodstatě 3dčko neučí. Naučili nás akorát v After Effectech což je vlastně dost bída (to se člověk naučí sám za 2 dny). Ale teď svitla naděje. Škola má docela úzkou vazbu na studio UPP a vypadá to, že v následujícím roce budou lidi z UPP vyučovat na škole a připraví tak studenty na práci v jejich firmě. Zatim jsem slyšel akorát o výuce v NUKE, ale pokud to vyjde pak by byla logická i výuka Mayi. Uvidíme jak to dopadne.
19.11.2011 16:59
ikonka
Uživatel
 
editováno 19.11.2011 18:37:02
Cejky:
No, ohledně FI MUNI to není tak úplně pravda.. :)

Ano, FI je jedna z těch težších škol a ano, je třeba projít si povinnými předměty, ale pokud člověk na střední zrovna nepropadal z matiky, tak se to dá zvládnout. Nejhorší je asi počáteční šok, než se v tom člověk naučí trochu chodit :)

V prvním semestru se nic moc dělat nedá, akorát předmět Základy výtvarné kultury I(historie výtvarného umění).
V druhém semestru už je to o něco lepší, kromě Základů výtvarné kultury II a Základů počítačové grafiky (přednášky a zkouška je o teorii o počítačové grafice, ale myslím, že se hodí.. Na seminářích pak modelování a animace v Cinema 4D, ale úplné základy) se nabízí první předmět, na který se nemůže zapsat každý, ale je třeba dostat souhlas a sice Animace a vizualizace I (základy animace, práce ve Flashi, závěrečnou prací je walk cycle). Dále pak povinnost- Základy vizuální komunikace(teorie ke grafickému designu, typografii, písmu, tisku apod.). Na základě výsledku testu z tohoto předmětu se můžete "dostat" do Ateliéru grafického designu a multimedií (na FI totiž nesmí být talentové zkoušky, ale kdo opravdu chce, tak se tam vždycky dostane- pomůže taky Výtvarný plenér, o tom později). Pokud jste v ateliéru, tak už bez problému dostáváte souhlasy na další předměty a už je to pohoda :) Na které si teď vzpomenu:

Především Výtvarná anatomie I (tvorba charakteru ve 3D z primitiv,dále modelování hlavy s důrazem na správnou anatomii a její deformování do jiného tvaru, osvětelní, kompozice, rendering... , učí se v Maxu, ale pokud chcete dělat v jiném programu, není problém)

Výtvarná anatomie II (tvorba textur pro vytvořenou hlavu, základy Mudboxu, po zbytek semestru pak tvorba vlastního charakteru; po absolvování tohoto předmětu je možné - pokud budete schopní a hodní :))- dělat bakalářskou práci výtvarného charakteru zaměřenou na 3D!, např. tvorba herního charakteru, rigování a animace atd. atd.

Animace a vizualizace II (prohlubování tématiky animace, základy After Effects, závěrečnou prací je krátká animace)
Večerní kresba (kresba postav, portrét, karikatura, akční kresba.. podle živého modelu)
Fotografie I, II a III (focení ve fotostudiu i mimo něj, návštěva výstav)
Grafický design I, II a III (práce na projektech od piktogramů přes loga až po grafický plakát)
Typografie I, II a III
Písmo I, II a III
Video a film I a II
Výtvarný plenér (tři skupiny: kresba, fotografie a video.. a tradá o prázdninách na dvanáct dní na nějaké pěkné místo tvořit)

Dále trochu mimo:
Architektonický prostor
Výtvarná informatika
Digitální fotografie
Historické proměny fotografie
Kultura postmoderny
...

Na škole je laboratoř Interakce člověka s počítačem, kde se teda hodně programuje atd., ale po domluvě je určitě možné dělat například stereoskopickou 3D animaci, použít jejich Motion Capture technologii, ...

Dále je tu laboratoř LEMMA a její předměty(které obzvlášť doporučuju), kde je možné se naučit všechno ohledně filmu, půjčí vám techniku a výsledky se promítají na Filmovém festivalu Fakulty informatiky(www.fi.muni.cz/lemma/festival/). Zase.. můžete dělat 3D animaci..

Je toho na jeden příspěvek do diskuse moc :)

Ty možnosti na této škole prostě jsou. Je to hodně o samovzdělávání, ale škola poskytne patřičnou motivaci a zázemí a to je podle mě důležité.
29.10.2011 18:31
Cejky
Uživatel
 
L.Skejtak: Jak píše evolution. A pokud chceš jít studovat třeba VUT FIT nebo MUNI FI, tak tam se grafika neučí prakticky vůbec. Jediné, co tě tam ohledně grafiky naučí, tak je programovat rendering, vyhlazování nebo v předmětu ISS, který vede Černocký Jan, doc. Dr. Ing., se naučíš určitým způsobem modifikovat obrázky (co se týče grafiky). A to vše za předpokladu, pokud se ti podaří na těchto školách udržet.

Pokud by ses chtěl 3D (myšleno modeling, animation atd.) opravdu učit, tak je nejlepší sám a na školu se případě zeptat Loocase Dubery na Maxarei.
17.10.2011 23:12
evolutionn
Admin
 
L.Skejtak: priamo na 3d pokial viem tak neexistuje skola.
17.10.2011 16:54
ikonka
Uživatel
 
Zdravim, chtěl bych se zeptat, jaká je tady v ČR nejlepší 3D grafická vyšší odborná škola? &amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Nebo jestli neni lepší jít studovat do Německa kde jsou prý školy speciálně pro 3D a vývoj her. Jenže to asi nebude nejlevnější což?