Problém padá mi maxko

Text
Editor
Anketa
Home
Help
Musíte být zalogováni.
<< < 0/1 > >>
10 příspěvků
22.05.2012 19:25
ikonka
Uživatel

Ahoj lidi. Chtel bych se zeptat,zdali mi nekdo neporadi. Vymodeloval jsem dum pomocí AEC object-wall..render- Vray1,5 . Pouzil par 3d modelu vybaveni domu..zhotovil jsem asi 3 mistnosti komplet a pak se to cele seklo a kdyz jsem chtel znovu nacist cely soubor do maxka,tak uz mi to nechce otevrit,ze je chybny. Stalo se mi to i se souborem s mentalray renderingem.
31.07.2008 11:49
ikonka
Uživatel

ja taky delam s v-rayem a tohle se mi taky obcas stava, ne kvuli texturam ale kvuli zobrazeni urcitych materialu ve viewportu, nevim kterych konkretne nebo proc.., ::(
31.07.2008 07:58
Uživatel

Vítěz 3DStudio Challenge!
a neni to proste tim, ze se snazite nacist do pameti prilis mnoho prilis velkych textur, bez ohledu na renderer? format disku to rozhodne neresi (jak te to prosimte vubec mohlo napadnout), staci, jak pise petoboso, nekam presunout textury :) a nekdy docela staci merge do ciste sceny.
tarantula222: jestli to pada jen obcas, tak to mozna neni vina v-raye...
30.07.2008 23:20
tarantula222
Uživatel

PetoBoso: ...mne to pada len pri Vray tak som zil s tym ze to je prave jeho vyna. Padne mi len obcas takze tomu nevenujem velku pozornost.
30.07.2008 23:19
PetoBoso
Uživatel

tak zmen adresare tych textur aby ich max nenacital pri spusteni a skus znovu a mozno prides nato kedy to robi
30.07.2008 23:16
ikonka
Uživatel

. . . dělá to při klasických materiálech. . . přiřazuju materiály z bitmapy,ten error si to pamatuje i když soubor znovu načtu z autobaku. . . . Nevíte jak na to? Řeší tento problém zformátování disku?(toto myslím jako krajní řešení- jestli má cenu-někdo s tím zkušennosti)
30.07.2008 23:15
PetoBoso
Uživatel

loocas raz spominal taky script krory pouzije na zobrazenie textur ich zmensene kopie a pri renderingu sa nacitaju tie povodne verzie

tarantula222: ...toto nieje problem vraya ale maxa
a inak mne sa to nestalo este nikdy a to som mal zobrazenych par textur okolo 6000x6000
30.07.2008 23:05
tarantula222
Uživatel

... a neviem ci to nahodou nerobi len u proceduralnych map (smoke,noise ...)
30.07.2008 22:58
tarantula222
Uživatel

...no jo Vray. Ked priradis material modelu a das zobrazit texturu vo viewporte max padne. (nie vzdy) pricinu neviem no pre istotu to vzdy pred touto akciou savnem a snazim sa nezapinat texturi.
30.07.2008 22:48
ikonka
Uživatel

Zdravím,
&nbsp; chtěl bych se zeptat na radu, dělám v 3D max 9 vizualizace stylem- model v AutoCADu,pak export do maxka a tam dodělání scény(materiály, světla), rendr s VRayem. Už delší dobu při přiřazování materiálů po určité době mi vyskakuje chyba (nevím jestli je to problémem texturování,mapování nebo nějaký problém jinde) mi vyskočí hláška=okno :
&nbsp;&nbsp; " An error has occured and the application will now close. Do you want to attempt to save a copy of current scene?- yes/no" Nelze toto vyřešit. Program spadne. Prosím o radu, jak z toho ven.-problém vyřešit. díky. Dělá mi to i po tom, co jsem 3D maxko přeinstaloval. Díky za radu.