biped postava

Text
Editor
Anketa
Home
Help
Musíte být zalogováni.
<< < 0/0 > >>
6 příspěvků
25.11.2009 05:59
ikonka
Uživatel

editováno 25.11.2009 06:02:58
AARONN: jednoduchý postup: na model postavy dej skin, ve skinu máš add bones, tak tím přidej všechny kosti bipeda. pak musíš navážit vertexy na kosti, což můžeš s pomocí envelop, paint skin weight a nebo přímo každej vertex zvlášť. Biped se skinem funguje stoprocentně, takže se nemusíš bát. Nastuduj si funkce skin modifikátoru v helpu a někde na netu bude nejspíš i videotutoriál ::), bohužel ti neporadím kde, protože když sem se to učil, tak videotutoriály ještě asi neexistovaly :-D
Jinak to chce docela trpělivost, je to strašlivá drbačka, když s tím nemáš zkušenosti, po chvili praxe je to ale už jenom otrava :-D
25.11.2009 00:24
AARONN
Uživatel

ale já když do toho dám bipeda a chci to spojit s postavou, tak mi ta postava zmizí :/
24.11.2009 18:31
Uživatel

Vítěz 3DStudio Challenge!
to je dost obecne zadani :)
navic animace fakt neni zrovna jednoducha vec. ja s bipedem neumim, takze te budu smerovat do helpu k maxku, tutorialy (vypada to, ze jsi podle nich postupoval) ale v sekci character animation preskoc na posledni cast - character animation without biped. je to mozna narocnejsi, ale podle me lepsi...
pokud skin umi pojmout kostru z bipeda (mam dojem, ze snad jo), pak ti bude stacit kapitola skinning. koukal jsem, ze tam skin ladi jen na urovni obalek, ale ja jsem zatim vzdy potreboval spise tlacitko paint weights a skin jsem si "namaloval"
24.11.2009 17:56
AARONN
Uživatel

a v čem bych se měl učit??.. já jsem v tom začátečník...a potřebuju dělat nějaký animačky do svejch Cod4 movie..pls poraď .. dík ;)
24.11.2009 17:43
ikonka
Uživatel

AARONN: nevím jestli ti někdo poradí s physique, to je už hodně out modifikátor a nepoužil sem ho takových dobrých 5 let. Radši si tam dej skin :;)
22.11.2009 21:07
AARONN
Uživatel

Ahoj mám dotaz..mám postavu (je to plnohodnotná postava, otexturovaná atd...ale je odděleně hlava,oči a zbytek těla)..vytvaruju do něj Bipeda...pak to celý označím a dám physique a "pick object"..označím bip01 a pak to odklikám a postava zmizí ??..čím to je??..PLS HEELP