CINEMA 4D R 115 ohlášení

01.09.2009 Autor: pzdm 100% (2 hlasů)

Chcete vědět, co obsahuje nová verze stále populárnějšího a propracovanějšího nástroje Cinema 4D? PZDM pro Vás sepsal článek popisující hlavní novinky této, už jedenáct-a-půlté verze.

Friedrichsdorf, 1. září 2009 - MAXON Computer, světový výrobce profesionálního 3D software dnes ohlásil a uvedl do prodeje CINEMU 4D R11.5, novou verzi populárního nástroje pro 3D modelování, malování povrchů, animace a rendering. S nově implementovanými funkcemi představuje CINEMA 4D komplexní řešení pro 3D grafiku, usnadňující tvorbu výsledků v profesionální kvalitě za podstatně méně času než kdykoliv dříve. Tato verze je výsledkem současného vývoje a technologie MAXONU. Novinky zahrnují přepracované renderovací jádro, nový Prohlížeč obrázků, zásadně byla vylepšeno také propojení na populární kompoziční aplikace. Opravdu významné aktualizace se dočkal také modul MoGraph, který mimo jiné obsahuje integrovaný dynamický systém. CINEMA 4D Release 11.5 také nabízí podporu posledních verzí operačních systémů Apple a Microsoft včetně Mac OS X 10.6 Snow Leopard a Windows 7.

„MAXON chce neustále vylepšovat vlastnosti a funkce CINEMY 4D tak, aby se opravdu výrazně zvyšovala produktivita práce uživatelů ze všech možných oborů - od filmu, televizního vysílání, architektury až po produktový design, vývoj her, multimédia a tak dále", říká Harald Egel, spoluzakladatel MAXONU a CEO. „Množství vylepšení nové CINEMY 4D Release 11.5 pomůže všem uživatelům k lepším výsledkům a přitom jim ušetří jak jejich čas, tak zdroje."

"CINEMA 4D R11.5 dává našim grafikům do rukou zázračný nástroj, se kterým zvládneme udělat požadovanou práci i v šibeničních termínech", potvrdil John LePore, kreativní ředitel studia Perception NYC. "Vylepšení ve verzi 11.5 a zvláště pak nový MoGraph 2 skvěle doplňují již tak obrovský arzenál kreativních nástrojů CINEMY 4D."
CINEMY 4D Release 11.5 - klíčové novinky

Zrychlení renderingu, nový systém bucket renderingu

Přepracované renderovací jádro v CINEMĚ 4D R11.5 umožňuje grafikům renderovat scény podstatně rychleji a efektivněji. Poskytuje výhodu v podobě plné podpory vícejádrového zpracování výpočtu a nových technologií, jako je systém renderovaných instancí či bucket rendering. Zásadně byly také zrychleny úlohy s velkým zatížením procesoru, zejména pak výpočty subpolygonálních deformací. Uživatelé CINEMY 4D tak nyní mohou vytvářet podstatně komplexnější scény obsahující milióny polygonů, které lze renderovat i na slabším hardware.

Vylepšený Prohlížeč obrázků

Nový Prohlížeč obrázků již není pouhým prohlížečem. Disponuje velkou sadou kreativních nástrojů pro správu a editaci obrázků a animací, které ušetří tvůrcům obrovské množství drahocenného času. Novinky zahrnují historii výpočtů s možností porovnávat jednotlivé výstupy, správu obrázků, postprodukční efekty a komplexní správu vícevrstvých výstupů včetně úpravy vrstev. Nový RAM přehrávač dokáže přehrávat animace včetně zvuku a to i v případě, že se na pozadí stále počítají další snímky. To dává uživatelům možnost kontrolovat animace již v průběhu jejich výpočtu.

Lepší integrace

Uživatelé verze 11.5 nyní mohou snadno propojit CINEMU 4D s dalšími kompozičními, postprodukčními či 3D animačními programy:

* Přemostění do Adobe® After Effects® obsahuje řadu vylepšení včetně podpory dalších typů objektů.
* Podpora pro Apple® Motion zahrnuje také export 3D dat.
* Podpora pro formát Autodesk® FBX® 2010.0 umožňuje rychlou a snadnou výměnu dat mezi různými 3D aplikacemi.

MoGraph 2 - bezprecedentní možnosti animované grafiky

Modul MoGraph byl aktualizován na verzi 2 a přináší zcela nové možnosti v oblasti animací se zaměřením na animovanou televizní grafiku. Mezi zásadní novinky patří zejména MoDynamics, optimalizované řešení fyzikálních simulací pevných objektů. MoDynamics zvládne zpracovat kolize stovek objektů najednou, které mohou být navíc ovlivňovány dalšími efekty v podobě gravitace či tření. Objekt PolyFX nabízí rychlé a jednoduché efekty explozí a MoSpline dokáže klonovat a animovat křivky s použitím různými si a efektorů. A nejen to, MoGraph 2 A mnoho mnoho dalších vzrušujících novinek pro tvůrce kteří se zabývají televizní tvorbou.

Podpora nových operačních systému

MAXON pokračuje v tradici zajištění kompatibility s nejnovějšími operačními systémy a tak je CINEMA 4D R11.5 plně kompatibilní s nejnovějším systémem Mac OS X Snow Leopard a to včetně přístupu k 64 GB virtuální paměti. V případě systému Microsoft je CINEMA 4D plně kompatibilní s Windows 7, včetně podpory rozšířeného dialogu pro práci se soubory.
Distribuce

CINEMA 4D R11.5 i modul MoGraph 2 jsou k dispozici ihned v prodejní síti autorizovaných prodejců a partnerů. Součástí standardní instalace CINEMY 4D produktu je kromě anglické a německé také česká jazyková verze. Podrobnější popis a ceník je k dispozici k na stránkách www.digitalmedia.cz/go/cinema4d. Další informace o produktu najdete také na stránkách výrobce http://www.maxon.net
O společnosti MAXON Computer

MAXON Computer je výrobce profesionálních nástrojů pro 3D modelování, texturování, redering a animace. Mezi hlavní produkty firmy MAXON patří CINEMA 4D a BodyPaint 3D, které jsou masově využívány v oblastech filmu, vědy, architektury, strojírenství, reklamy i jiných oblastech. MAXON Computer sídlí v Německu a má přímá zastoupení v USA, Velké Británii, Francii a Japonsku. Produky Maxonu jsou k dispozici přes celosvětovou síť distributorů. Pro školská zařízení a studenty je nabízena speciální cenová politika.

100% (2x)


Kdo jak hlasoval?

Komentáře

Text
Editor
Help
Musíte být zalogováni.
<< < 0/0 > >>
1 příspěvků
02.09.2009 23:54
evolutionn
Admin
 
pekny clanok :) diky Pzdm